За 2 роки з початку повномасштабної війни в Україні сформувався український ринок БПЛА. Зараз у сфері функціонують 200 компаній (це тільки офіційно зареєстрованих), які займаються виробництвом дронів. Про це повідомив голова Мінцифри, віцепремʼєр Михайло Федоров в інтерв’ю Liga.Tech.
“У 2022 році тільки 7 БПЛА могли отримувати державні контракти. Сьогодні це 67 зразків БПЛА”, — наводить статистику Михайло Федоров.
Тільки з червня 2023-го по січень 2024-го Збройні сили України вразили 14 тисяч цілей. Статистику складали тільки з випадків, коли військові давали відеопідтвердження. Цифра може бути куди більшою. У Мінцифри кажуть, що були й такі операції, коли за ніч наші солдати ліквідували до 80 одиниць ворожої техніки.
Наразі Збройні сили України вже налічують 20 000 операторів БПЛА. Зокрема, проєкт “Армія дронів” нараховує 33 партнерські школи.
За півтора року уряд ухвалив близько 20 законів і постанов, які дали поштовх для спрощення виробництва дронів. Серед таких спрощення процедури допуску до експлуатації, звільнення комплектувальних до БПЛА від ПДВ та експортного контролю, скасування дозвільних документів від СБУ, створення полігонів для навчання, можливість бронювати фахівців, які працюють над виробництвом БПЛА і т.д.
Всі ці послідовні кроки підвищили рентабельність для компаній-виробників до 25% та дали дало змогу за рік масштабувати виробництво дронів у 100 разів. Далі в Мінцифрі анонсують можливість закупівлі дронів через тендери на Prozorro.
Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський повідомляв, що в поточному році планується випустити мільйон безпілотників українського виробництва. Для порівняння, на початку війни, як тільки був створений проєкт “Армія дронів”, планувалось для наших розвідників придбати всього 200 дронів.