Чт. Лис 21st, 2024
Ілюстративне фото. Джерело: verite.orgІлюстративне фото. Джерело: verite.org

Нещодавно стало відомо, що уряд Еквадору домовився з США обміняти радянську техніку на сучасну американську. Вашингтон схвалив угоду на 200 млн доларів, щоб передати озброєння Україні. Тепер же повідомляється, що Кремль відреагував на таке рішення, вчинивши тиск на п’ять еквадорських компаній. Про це пише “ЛігаБізнесІнформ”.

Россільгоспнагляд заявив, що у п’яти еквадорських компаній-постачальників бананів виявлено небезпечний карантинний шкідник. Саме тому російські чиновники звернулися до Міністерства сільського господарства Еквадору з проханням призупинити сертифікацію бананів цих фірм.

Рішення про припинення експорту бананів було ухвалене через кілька днів після того, як представниця МЗС Росії Марія Захарова обурилася тим, що Еквадор передасть техніку США, котру згодом направлять в Україну.

Карлос Естареллас, колишній віцеміністр закордонних справ Еквадору, також заявив, що рішення Росії заборонити імпорт деяких фірм може бути відповіддю на рішення відправити стару військову техніку до США.

“Сподіваємось, що з глухого кута можна вийти за допомогою дипломатичних переговорів”, — заявив Естареллас.

Слід зазначити, що Російська Федерація для Еквадору є другим найбільшим покупцем бананів після Європейського союзу. Тому припинення експорту значною мірою вдарять по постачальниках. Раніше Асоціації експортерів бананів Еквадору (AEBE) повідомила, що через напад Росії на Україну фермери зазнали значущих збитків.

Річард Салазар, директор ACORBANEC, однієї з головних асоціацій експортерів бананів Еквадору, сказав, що він здивований радикальним рішенням Кремля, проте додав, що щонайменше 15 компаній продовжують експортувати банани до Росії.

“Це дуже важливий ринок для нас, — сказав він, — і ринок, який буде важко замінити”.

Салазар додав, що його асоціація не була офіційно повідомлена про заборону, але домагалася зустрічі з владою Росії, щоб розв’язувати проблему та спробувати скасувати заборону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *