Thu. Jul 18th, 2024
РК «Оса-АКМ» ПС Еквадору. Фото: Poder Militar EcuatorianoРК «Оса-АКМ» ПС Еквадору. Фото: Poder Militar Ecuatoriano

Нещодавно стало відомо, що Еквадор досяг угоди на 200 млн доларів з США про обмін старої радянської техніки на сучасну американську. Своєю чергою Пентагон відправить отримане озброєння Збройним силам України. Тепер же ЗМІ повідомляють, що Еквадор відправить шість зенітно-ракетних комплексів “Оса-АКМ”. Цікаво, що всі комплекси Еквадор в 90-х придбав саме в Україні. Про це пише Infodefensa.

ЗРК “Оса-АКМ” були на озброєнні 2114-го дивізіону 21-го полку ППО “Таура” еквадорської армії, а незабаром зброя знову повернеться додому — в Україну.

Є інформація, що свідчить про те, що у 2020 році проводилися дослідження щодо обслуговування та модернізації (ЗРК “Оса-АКМ”, – ред.), але процес було зупинено“, — стверджує видання Infodefensa.

Також повідомляється, що воєнний арсенал Еквадору налічує гранатомети РПГ-7 й АГС-17, зенітні кулемети ЗПУ-1/2/4, автоматичні гармати ЗУ-23-2 і переносні зенітні комплекси “Ігла” та “Стріла-2”.

Раніше видання Time писало, що військова промисловість України колись була двигуном радянської військової машини. Але ця сфера атрофувалася внаслідок десятиліть бездіяльності.

Зброя, котру тодішня влада України розпродала, через понад 30 років повертається в Україну.

Нагадаємо, що 8 лютого міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів перемовини з главою Міністерства закордонних справ Еквадору Габріелою Соммерфельд. У розмові політик подякував країні за допомогу, а також закликав приєднатися до “Формули миру” президента Зеленського.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *