Wed. Jul 17th, 2024
Каталін Новак. Фото: PAP/EPA/HANDOUTКаталін Новак. Фото: PAP/EPA/HANDOUT

Президентка Угорщини Каталін Новак йде у відставку на тлі обурення з приводу помилування людини, засудженої у справі про сексуальне насильство над дітьми. Про це повідомляють угорські ЗМІ.

Політикиня записала відеозвернення, в котрому попросила вибачення у всіх, кого підвела та перед тими, хто тепер відчуває, що ненависть перемогла любов. Новак наголосила, що вона завжди виступала і буде виступати за захист дітей. За словами Каталін Новак, обов’язок президента, який також випливає з Основного закону, полягає у тому, щоб показати єдність нації, де дитина — найголовніший скарб, попри всі розбіжності, захист дітей — загальний обов’язок.

Я народила трьох дітей, і випробувала на собі, наскільки діти незахищені й потребують безпеки. Як громадянка країни, я очікую, що президент республіки більше не припуститься помилки, а якщо і допустиме, то зустрінеться віч-на-віч з тими, перед ким він винен, і візьме на себе відповідальність, навіть пішовши у відставку з посади президента республіки. Я вдячна за можливість служити угорському народові. Боже, благослови угорців”, — сказала очільниця Угорщини.

Нагадаємо, що угорські опозиційні партії вимагали відставки Новак після того, як вона ухвалила рішення помилувати заступника директора дитячого будинку, засудженого за приховування фактів сексуалізованого насильства у закладі. Днями у Будапешті на акцію протесту з вимогою відставки Новак зібралися понад тисячу людей.

Слідом за Каталін Новак про свою відставку та звільнення заявила Юдіт Варґа, колишній міністр юстиції та член парламенту. Лідер фракції “Фідес” Мате Кочіш вважає, що Каталін Новак та Юдіт Варґа ухвалили відповідальні рішення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *