Пн. Чер 24th, 2024
Депутатка Європарламенту Тетяна Жданок. Фото: росЗМІДепутатка Європарламенту Тетяна Жданок. Фото: росЗМІ

У понеділок, 29 січня, стало відомо, що депутатка Європарламенту від Латвії Тетяна Жданок впродовж десятиліть співпрацювали з російською ФСБ. У ЄС заявили, що розпочали власне розслідування.

Про це повідомив представник голови Європарламенту Юрій Ласс, пише DW.

Як зазначає ЗМІ, на запит журналістів щодо розслідування по Жданок у Європарламенті відмовились давати будь-які коментарі. Водночас заступник голови ЄП сповістив про те, що президентка Роберта Метсола серйозно поставилась до розслідування і звернулась до Консультативного комітету з кодексу поведінки. Таким чином, зі слів Ласса, у ЄП почнеться розслідування.

Також у Європарламенті наголосили, що всі депутати повинні дотримуватися одних і тих самих правил щодо незалежності мандата та етики. Ці правила встановлені Законом про вибори 1976 року, Статутом Європейського парламенту та внутрішніми правилами.

Якщо член ЄП порушує цей кодекс поведінки, то голова Європарламенту може вжити санкційні заходи, про що буде оголошено на пленарному засіданні. Також президентка Роберта Метсола планує порушити питання щодо Тетяни Жданок на конференції голів уже у середу 31 січня.

Водночас у пресслужбі зазначають, що зняти Жданок з посади можуть лише відповідні органи Латвії. І, як виявилось, сама країна вже попереджала союзників про ймовірну зрадницю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *