Сеул після укладання військового пакту Росією та КНДР має намір переглянути власні зобов’язання щодо не постачання зброї воюючим країнам. Про це сказав Чан Хо Джин, радник президента Південної Кореї з питань нацбезпеки, пише Associated Press.
Як відзначає видання досі Сеул надавав Києву фінансову та гуманітарну допомогу. Також підтримував у політичній площині. При цьому уникав прямих і та публічних постачань зброї, посилаючись на власну заборону, встановлену для країн, що беруть активну участь у конфліктах.
За словами Чана Хо Джин, Південна Корея перегляне питання про надання зброї Україні, щоб допомогти їй у боротьбі з російським вторгненням.
Чиновник президентської канцелярії зробив таку заяву наступного дня після підписання угоди про «всеосяжне партнерство», яку уклали очільники Росії та КНДР Володимир Путін й Кім Чен Ин.
За інформацією російських ЗМІ, документ передбачає взаємні зобов’язання обох країн у випадку нападу на одну з них. Офіційне північнокорейське агентство додало, якщо один з учасників угоди зазнає вторгнення і буде втягнутий у стан війни, інший має без зволікання задіяти «всі засоби, що є в його розпорядженні».
В офісі президента Південної Кореї Юн Сок Йола засудили вказану угоду. На переконання Сеула, вона загрожує безпеці Півдня і порушує резолюції Ради Безпеки ООН. В офісі також попередили, що ця домовленість Росії та КНДР «матиме негативні наслідки для відносин Сеула з Москвою».