Чт. Лип 18th, 2024
Нестор Шуфрич. Фото: пресслужба Верховної РадиНестор Шуфрич. Фото: пресслужба Верховної Ради

Нова підозра нардепу Шуфричу від забороненої ОПЗЖ – за даними слідства, він фінансував Росгвардію в окупованому Криму.

Про це інформує пресслужба СБУ.

Як зазначили в спецслужбі, нардеп віддавав кошти Росгвардії за воєнізовану охорону свого елітного майна у Криму. За ці послуги за перший квартал 2016 року його компанія заплатила загарбникам більше пів мільйона рублів.

Російські силовики охороняли незавершене будівництво санаторію площею понад 4,5 тисячі м², який розташований на узбережжі Сімеїзу. Ділянка землі площею понад 1,5 га, на якій розташований комплекс, належить до рекреаційної зони та межує з «дачею Медведчука».

Ця нерухомість була придбана у підприємств, бенефіціарним власником яких була дружина Медведчука Оксана Марченко. А відповідну угоду підписала компанія, де виконавчим директором є особистий юрист Шуфрича.

Пізніше, як повідомили в ДБР, фігуранти уклали договір зі структурами Росгвардії на «охорону» об’єкта в Криму, за яким щомісяця перераховували на рахунки окупантів сотні тисяч російських рублів. Крім того, компанія Шуфрича регулярно фінансувала бюджет РФ, сплачуючи податки та збори.

Силовики провели обшуки в офісах комерційних структур, пов’язаних з нардепом, та квартирах фігурантів у Києві, де знайшли документи, печатки та інші свідчення злочинної діяльності.

На підставі доказів слідчі ДБР повідомили Нестору Шуфричу та його юристу про підозру за ч. 3 ст. 110-2 ККУ. Ця стаття стосується фінансування дій, спрямованих, зокрема, на насильницьку зміну українського кордону та захоплення державної влади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *