Пн. Чер 24th, 2024
Ілон Маск. Фото: ReutersІлон Маск. Фото: Reuters

11 лютого головне управління розвідки Міністерства оборони України офіційно повідомило, що росіяни на фронті використовують Starlink. Про це свідчить радіоперехоплення розмови двох окупантів, яку оприлюднило ГУР. На заяву відреагував засновник компанії SpaceX Ілон Маск.

За словами, Маска підприємство SpaceX не продає РФ системи супутникового зв’язку Starlink. Він додав, що Starlink не продавалися ні прямо, ні опосередковано. Про це Маск написав в соцмережі X.

Раніше в офіційній заяві компанії йшлося, що якщо SpaceX дізнається, що Starlink використовується стороною, яка перебуває під санкціями або офіційно неавторизованою стороною, компанія буде розслідувати це та прийме заходи щодо дезактивації термінала

В ГУР заявили, що Starlink користуються у підрозділах російської 83 окремої десантно-штурмової бригади, які розташована на Донеччині — поблизу Кліщіївки та Андріївки.

Українська розвідка точно не повідомила, скільки систем Starlink є у загарбників, але представник Головного управління розвідки Андрій Юсов додав, що використання окупантами терміналів стає системним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *