Ср. Лют 12th, 2025
Голосування онлайн. Фото: indianfolk.com

Офіційна позиція української влади – вибори можна буде провести тільки після скасування воєнного стану, а це відбудеться, коли закінчиться війна. Також тоді постане питання, як зможуть голосувати мільйони українців за кордоном. 

Делегат ПАРЄ, глава політичної групи (фракції) “Альянс лібералів та демократів за Європу” (ALDE)  Юліан Булай в інтерв’ю РБК-Україна заявив, чи можна провести голосування через інтернет. 

Що для цього потрібно?

Булай вважає, що це може бути гарним варіантом. Наприклад, в Естонії користуються таким методом. Але при цьому, румунський політик визнає, що невідомо, чи буде спроможність провести таке голосування. За підрахунками, за кордоном наразі перебуває від 6 до 8 мільйонів українських біженців. Тобто, це велика кількість людей, які потенційно захочуть проголосувати.  

Політик додав, що в епоху штучного інтелекту все можливо, але задав ще питання, чи буде цей спосіб голосування безпечним та чи зможуть отримати доступ до голосування всі бажаючі. 

Делегат ПАРЄ вважає, що криза могла б додати нові можливості для нового старту. Результати опитування показали, що 33% українців, що брали участь в дослідженні, позитивно ставляться до ідеї запровадження електронного голосування. Але переважна більшість, а це десь 43% опитаних проти онлайн-голосування. 

Також майже третина – 31% вважають, що наприклад, якщо голосування буде проходити через “Дію”, то воно може не відбутися, а ще 15% вважають, що для онлайн-виборів треба буде створити новий спеціалізований сервіс.