Thu. Jul 18th, 2024
Президент Литви Гітанас Науседа. Фото: АрміяInformПрезидент Литви Гітанас Науседа. Фото: АрміяInform

Президент Литви Гітанас Науседа переконаний, що західним союзникам необхідно зберігати пильність щодо РФ і не піддаватись настроям щодо мирних переговорів на умовах окупантів. Також Гітанас закликав ЄС чимшвидше ухвалити 13-й пакет санкцій.

Про це пише LRT.

Очільник Литви занепокоєний, що країнами Заходу знову почали прокочуватись хвиля “пацифістських настроїв”. Як відомо, нещодавно чеський президент Петр Павел заявив, що Україна має урявняти сили з РФ на полі бою лише заради того, аби вирішити конфлікт за столом переговорів. А прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо взагалі вважає, що можна було б і пожертвувати українськими територіями для припинення війни.

Науседа називає такі заяви свідченням того, що Європа знову втрапляє у ту ж пастку і невдовзі знову увірує у “телефонне право”. Як приклад, він навів спроби президента Франції Емманюеля Макрона домовитись з Путіним по телефону про припинення повномасштабного вторгнення.

Литовський лідер наголошує, що навіть якщо РФ виявить інтерес до переговорів, це буде лишень спробою водити Захід за носа. У такий спосіб держава-терорист може виграти для себе час на перегрупування сил для продовження збройної агресії.

Також Науседа не оминув питання покарання Росії за агресію. З його слів, ЄС дарма зволікає з санкціями і необхідно ухвалити 13-й пакет якомога швидше.

Водночас політик закликав Європу робити усе залежне від неї для перемоги Україи, аби не доводилось занадто сильно покладатися на США і боятися результатів президентських виборів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *