Пн. Чер 24th, 2024
Санкції проти РФ. Фото: UnsplashСанкції проти РФ. Фото: Unsplash

До другої річниці повномасштабної війни в Україні ЄС готує новий пакет санкцій проти Росії. Цього разу обмеження планують ввести на алюмінієву продукцію, яку продають російські компанії.

Про це повідомляє Politico.

Як відомо від збуту енергетичної продукції Росія отримує чималі прибутки, які потім вливає у війну проти України. Доки Угорщина виступає проти санкцій щодо російської ядерної енергетика, а Німеччина не дає ввести обмеження щодо скрапленого газу з РФ, у ЄС намагаються знайти компроміс, який влаштує всіх союзників і завдасть нищівного удару по економіці держави-терориста.

Один з дипломатів ЄС повідомив, що цьогоріч союзникам складно дійти згоди, бо більшість продуктів енергетичної промисловості РФ вже знаходяться під санкціями. Однак схоже варіанти все ще є. Одним з них є можлива повна заборона на купівлю продуктії з алюмінію, виготовленої на території агресора.

Подібні часткові обмеження вже ввели раніше. Однак минулі статті санкцій уразили лишень 15% російського алюмінієвого експорту. Тож у разі успіху цього разу ймовірно вдасться завдати сильнішого удару по ворожій економіці.

Адже виробництво досить дороге. Ціни на енергоносії необхідні для виплавки алюмінію сягають до 40% від собівартості виробів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *