Пн. Чер 24th, 2024
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: flickr/natoГенеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: flickr/nato

У вівторок, 23 січня у штаб-квартирі НАТО у брюсселі провели підписання угоди на закупівлю понад 200 тисяч артилерійських снарядів. Частину боєприпасів планують передати Україні.

Про це повідомляє Reuters.

На урочистому підписанні угоди Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що НАТО активно працювала над подоланням дефіциту оборонних запасів із липня 2023 року. Тоді Альянс заключив угод на майже 10 млрд доларів. На цю суму придбали боєприпаси для артилерії та танків, а також ракети “Петріот”.

Нині ж країни-члени НАТО здійснили вигідну оптову закупівлю 155-мм артилерійських снарядів на суму 1,1 млрд євро. Боєприпаси виготовлятимуть французька компанія Nexter і німецька Junghans. Очікують, що перші поставки будуть у 2025 році.

Для покупки сили об’єднали одразу три країни Альянсу: Іспанія, Бельгія та Литва. Підписанти договору планують зберігати снаряди як для внутрішнього так і для зовнішнього користування.

Так, Столтенберг наголосив, що війна в Україні довела важливість боєприпасів і стала “битвою снарядів”. Тож частину з 220 тисяч снарядів передадуть ЗСУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *