Thu. Jul 18th, 2024
Прапор Великої Британії. Фото: Getty ImagesПрапор Великої Британії. Фото: Getty Images

Комітет оборони, котрий призначається Палатою громад для вивчення витрат, управління та політики Міністерства оборони та пов’язаних з ним державних органів, оприлюднив детальний звіт. В документі йдеться, що на даний час Збройні сили Великої Британії не готові брати участь в інтенсивних боях проти серйозного противника. Звіт відправили на розгляд уряду.

Комітет стверджує, що на тлі загострення подій у всьому світі, армія Великої Британії погано підготовлена до можливої ескалації конфлікту. Є брак можливостей та запасів, не встигають поповнити особовий склад, бо військові звільняються частіше, ніж їм находять заміну. Солдати також постійно перевантажені, а це негативно впливає на їхній моральний стан та стримує розвиток бойової готовності. 

В комітеті додали, що уряд намагається покращити набір солдатів та їхнє утримання, водночас прагнучи реформувати систему закупівель, щоб можна було поповнювати запаси боєприпасів. Всі ці ініціативи вітаються, але зазначається, що попередні реформи не дали бажаного ефекту.

Крім того, Збройні сили Британії потребують більших і постійних інвестицій, щоб мати змогу вести тривалу війну разом із союзниками проти серйозного супротивника. Комітет вважає, що треба збільшити витрати на оборону до 2,5 ВВП.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *