Wed. Jul 17th, 2024
Олександр Лукашенко. Фото: з відкритих джерелОлександр Лукашенко. Фото: з відкритих джерел

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вніс зміни до Статуту внутрішньої служби збройних сил. Зокрема, поправки торкнулися 11 статті. Згідно з новою редакцією, військовослужбовці мають право застосовувати вогнепальну, бойову зброю та спецзасоби проти громадян. 

В документі зазначається, що у випадках, коли Збройні сили Білорусі можуть застосувати фізичну силу та зброю, важливо роз’яснити особі, що це можливо, і надати час для “виконання вимог законодавства”. У випадку, якщо зброю буде застосовано, військовослужбовець має надати пораненому допомогу та негайно повідомити про це прокурора, а також представників органів попереднього слідства.

Цікаво, що віднині військовослужбовець не несе відповідальності за заподіяну шкоду, якщо діяв відповідно до вимог загальновійськових статутів. Раніше це класифікувалось як перевищення повноважень і тягло за собою відповідальність.

Нагадаємо, що в минулому місяці Олександр Лукашенко підписав закон про довічні гарантії президенту Білорусі. Згідно з документом глава держави й члени його родини не можуть бути притягнути до відповідальності за дії, вчинені президентом у звʼязку зі здійсненням повноважень. Крім того, президенту призначається довічна допомога в розмірі зарплати чинного президента.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *