Thu. Jul 18th, 2024
Віктор Орбан. Фото: APВіктор Орбан. Фото: AP

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що Україну слід залишити як “буферну зону” між Росією та Заходом, який надасть їй певні гарантії безпеки. Про це голова угорського уряду заявив під час розмови з австрійським політиком Вольфгангом Шюсселем, повідомляє Die Presse.

За словами Орбана, географічне розташування України сприяє тому, щоб країна стала “буферною зоною” між Росією та Заходом. Звичайно країни ЄС і НАТО повинні дати свої гарантії безпеки, але не приймати Україну до союзів. Політик додав, що Росія буде продовжувати війну і нищити українські території, бо ніколи не допустить, щоб на її кордонах знаходився такий член Євросоюзу чи Північноатлантичного альянсу

Глава угорського уряду наголосив, що у 2008 році він казав, що треба почати переговори про можливе членство України в НАТО, щоб уникнути війни з Росією. Але ця “можливість давно вже втрачена”, а разом з нею зникли й “надії України на вступ до ЄС та НАТО”.

Орбан також не знімає ніякої відповідальності з Кремля, який почав війну.

Ніщо з цього не применшує відповідальності Російської Федерації за цю війну. Але ми не вичерпали всі дипломатичні засоби, щоб уникнути конфронтації”, — сказав Орбан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *