Чт. Лип 18th, 2024
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: росЗМІПрем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: росЗМІ

Очільник угорського уряду Віктор Орбан заявив, що ЄС не лишив йому вибору у голосуванні щодо виділення Україні макрофінансової допомоги. Мовляв йому довелось піти на умови союзників заради інтересів Угорщини.

Про це він заявив у коментарі Reuters.

Як відомо, у четвер, 1 лютого, на саміті лідерів ЄС у Брюсселі ухвалили передачу Україні 50 млрд євро в рамках макрофінансової допомоги. Ці кошти надходитимуть до державного бюджету впродовж 2024-2027 років.

Дійти згоди союзникам було не просто. Адже як і минулого разу угорський прем’єр-міністр переслідував якісь власні незрозумілі інтереси. Так, напередодні голосування він висунув Європейському союзу умову, за якої нібито не буде накладати вето. Мовляв виплату допомоги мають переглядати кожного року, заради єднання.

Однак серед країн-членів були й ті, хто виступив категорично проти компромісу з Орбаном і вимагали прямих наслідких для Угорщини, як для члена ЄС. Так, невдоволення поведінкою угорського колеги висловив прем’єр Польщі Дональд Туск. З його слів, ЄС втомився не від війни в Україні, а від витівок Орбана.

До того ж, у ЗМІ ходили чутки, що ЄС дійсно планує покарати Угорщину, зруйнувавши її економіку. І дещиця цієї інформація схоже могла бути реальною. Так, у коментарі Reuters,Орбан поскаржився на тиск з боку лідер інших країн і заявив, що якби не проголосував за проєкт, то допомогу Україні сплатили б безпосередньо з угорського бюджету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *