Пн. Чер 24th, 2024
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. Фото: АрміяInformПрем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. Фото: АрміяInform

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск переконаний, що Угорщина має вирішити, чи хоче залишатись у складі ЄС. З його слів, на саміті не мають йти на поступки Орбану і виконуванувати його умови.

Про це пише “Європейська правда”.

Як відомо, 1 лютого в Брюсселі запланований саміт лідерів Європейського Союзу. На засіданні мають ухвалити пакет фінансової допомоги Україні. Угорщина висунула умову, за якої не буде накладати вето на це рішення. Згідно цієї вимоги, виділення коштів Україні мають переглядати кожного року.

Деякі країни-члени ЄС вбачають в умові, яку висунув прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, інструмент для шантажу у майбутньому. Сам очільник угорського уряду каже, що просить про це задля єднання з Європою.

Напередодні саміту у ЗМІ з’явилась інформація про те, що ЄС піде на компроміс, аби тільки ухвалити виплату 50 млрд євро Україні.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск каже, що Захід не може втомитись від України. Натомість політик вказує на існування втоми від закидів угорського прем’єра. Туск переконаний, що лідери ЄС мають і без Орбана достатньо проблем, які вимагають вирішення.

Також він заявив, що не розуміє для чого угорський колега веде цю “дивну егоїстичну гру” і висуває Європейському союзу якісь умови. Туск вважає, що про компроміс у виділенні фінансової підтримки Україні не може йти мови.

Очільник польського уряду передчуває, що лідери ЄС на саміті знайдуть сильні аргументи для переконання Орбана, а не виконувати його вимогу. До того ж, політик підкреслив, що Угорщина має нарешті визначитись чи є вона частиною європейської родини чи ні. А члени об’єднання мають передбачити чіткі наслідки для країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *