Пн. Чер 24th, 2024
Прапори ЄС біля парламенту. Фото: UnsplashПрапори ЄС біля парламенту. Фото: Unsplash

Президент Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що лідери ЄС ухвалили виділення Україні 50 млрд євро. Рішення цього разу підтримали усі країни-члени, включно з Угоршиною.

Про це пише “Європейська правда”.

У четвер, 1 лютого, у Брюсселі проводять саміт лідерів країн-членів Європейського Союзу. На заході мають обговорити одразу кілька важливих для України питань. Серед них 50 млрд євро макрофінансової підтримки та санкції проти Росії.

Минулого разу, наприкінці 2023 року виділити Україні кошти не вдалося, бо Угорщина наклала вето. Весь січень у ЄС готувались до повторного голосування і шукали інструменти впливу на прем’єра Угорщини Віктора Орбана. Так, напередодні саміту у ЗМІ з’явилась інформація про те, що Євросоюз планує покарати країну, якщо та знову перешкоджатиме.

Своєю чергою Угорщина висунула вимогу про те, що виділення Україні коштів з бюджету мають переглядати кожного року. Однак деякі країни виступили проти того, щоб йти на такий компроміс. Так, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Орбан веде дивну та егоїстичну гру.

В результаті сторони таки дійшли згоди. І пакет фінансової допомоги нарешті ухвалили усі 27 країн-членів. За словами президента Європейської ради Шарля Мішеля, цей пакет допомоги забезпечить Україну стабільною та передбачуваною підтримкою на довгостроковий період.

Наразі невідомо, на яких умовах ухвалили рішення. Однак ЗМІ повідомляють, що виділення коштів таки переглядатимуть через два роки, але Угорщина не зможе ветувати проєкт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *