Wed. Jul 17th, 2024
Туск та Шольц. Фото: АРТуск та Шольц. Фото: АР

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив своєму німецькому колезі Олафу Шольцу, що Європейський Союз повинен стати сильним військовим гравцем, якщо хоче бути поважаним у світі.

Видання Politico пише, що при цьому Туск не називав імені Дональда Трампа, проте в його словах відчувалася тривога щодо стабільності 75-річної угоди про безпеку між Європою та США.

Туск зазначив, що історія виявилась напрочуд дивовижною, адже ще декілька років тому ніхто не міг уявити, що Польща та Німеччина будуть тісно співпрацювати, особливо у військовій сфері, захищаючи Україну від Росії.

Напередодні зустрічі з французьким лідером Еммануелем Макроном у Парижі Дональд Туск навів знаменитий девіз із французької класики «Усі за одного, один за всіх!». Олаф Шольц підтримав цей девіз на пресконференції разом із Туском у Берліні, стверджуючи, що члени НАТО стануть горою одне за одного.

Видання зазначає, що Польща, Німеччина та Франція мають намір оживити так званий Веймарський трикутник, який був заснований у 1991 році, але який фактично був заблокований за правління польської націоналістичної партії “Право і справедливість”. Ця партія, яка керувала країною з 2015 року, мала глибоку історичну ворожнечу до Німеччини та розгнівала Францію, скасувавши велику угоду про закупівлю гвинтокрилів.

Видання Politico також зазначає, що три столиці не збігаються в поглядах на цілу низку оборонних питань, в тому числі на спільні військові проєкти, допомогу Україні й можливі запозичення для інвестицій в оборону.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *