Thu. Jul 18th, 2024
Кая Каллас. Фото: FP via Getty ImagesКая Каллас. Фото: FP via Getty Images

У базі розшуку російського МВС з’явився ряд європейських високопосадовців, зокрема прем’єр-міністрка Естонії Кая Каллас. Власті РФ звинувачують її “руйнуванні та пошкодженні пам’яток радянським воїнам”. Про це повідомляє Politico.

А за словами представниці МЗС Росії Марії Захарової, Каю Каллас оголосили в розшук “за злочини проти пам’яті тих, хто звільнив світ від нацизму і фашизму”. Захарова додала, що це лише початок.

Слід зазначити, що це перший випадок в історії, коли Росія порушує кримінальну справу проти чинного високопосадовця іншої держави. До списку також потрапили держсекретар Естонії Таймар Петеркоп та міністр культури Литви Сімонас Кайрис.

У повідомленні в X (раніше Twitter) Кая Каллас написала: “В цьому вчинку Росії немає нічого дивного. Це ще один доказ того, що я роблю все правильно: сильна підтримка України з боку ЄС є успіхом, і це шкодить Росії”.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив журналістам у вівторок, що всі, хто “займався оскверненням історичної пам’яті, будуть притягнути до відповідальності”. Він назвав європейських високопосадовців зі списку “людьми, які роблять ворожі дії як проти історичної пам’яті, так і проти Росії”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *