Wed. Jul 17th, 2024
Ніколя Саркозі. Фото: AFPНіколя Саркозі. Фото: AFP

Колишній президент Франції Ніколя Саркозі не зміг оскаржити первісний вирок від 2021 року, коли суд надав йому рік арешту у справі про фінансування його передвиборчої кампанії у 2012 році. Але 14 лютого апеляційний суд постановив, що політик половину цього терміну може відбути умовно, повідомляє France24.

Тепер 6 місяців Саркозі може відбути за допомогою альтернативних засобів, таких як носіння електронного браслета, без ув’язнення. Навіть нинішнє рішення ще не є остаточним, оскільки експрезидент одразу подав апеляцію до Касаційного суду. Саркозі вже давно заперечує провину.

У так званій “справі Бігмаліон” Саркозі висунули звинувачення у тому, що його права партія, тоді відома як UMP, працювала з фірмою зі зв’язків із громадськістю, щоб приховати справжню вартість його передвиборчої кампанії  у 2012 році. Тоді ексочільник Франції витратив на свою передвиборчу кампанію близько 43 мільйони євро з дозволених 22,5 мільйони євро.

Апеляційний процес розпочався у листопаді минулого року. Ще тринадцять осіб було засуджено у цій справі до позбавлення волі на строк до трьох років із частковим умовним терміном. Саркозі був одним із десяти обвинувачених, які подали апеляцію. 

Слід зазначити, що у наступному 2025 році Саркозі знову постане перед судом, але тепер за звинуваченням у тому, що він узяв гроші у покійного лівійського диктатора Муаммара Каддафі для незаконного фінансування своєї переможної президентської кампанії 2007 року. 

Попри проблеми із законом, Саркозі, як і раніше, має значний вплив, особливо серед французьких правих, а також підтримує зв’язки с чинним президентом Емманюелем Макроном.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *