Пн. Чер 24th, 2024
Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Фото: "Слуга народу"Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Фото: "Слуга народу"

Як відомо, влада України ухвалила рішення про нерозголошення даних щодо втрат на війні. Однак очільник фракції “Слуга народу” Давид Арахамія запропонував президенту Володимиру Зеленському це змінити.

Про це інформує LB.ua

Нардеп пропонує оприлюднити інформацію про кількість загиблих воїнів. У такий спосіб він хоче довести “людям, яких він питає на вулиці про втрати”, що за Україну загинуло значно менше захисників ніж вони думають. Нібито менше 100 тисяч ніхто не називає. А Арахамію такий розклад не влаштовує.

Як відомо, у перші дні повномасштабного вторгнення Зеленський озвучував втрати на війні. Однак після регулярних маніпуляцій у ЗМІ, цю інформацію вирішили утаємничити до перемоги.

Для визначення кількості жертв в Україні та за кордоном використовують альтернативні методи, які базуються тільки на відкритих джерелах і повністю відповідають законам України. Для цих досліджень використовують ЗМІ, соцмережі та офіційні повідомлення державних відомств про посмертні нагородження. Довкола цього числа точаться дискусії, як серед українців, так і серед світових політиків. До того ж, цими данними намагаються маніпулювати російські ЗМІ в цілях пропаганди.

У квітні 2023 року тодішній міністр оборони України Олексій Резніков озвучив приблизне число втрат, мовляв загинуло не більше 50 тисяч військових. Але й тоді трапився казус. Політик порівняв кількість загиблих на війні українських захисників з кількістю жертв землетрусу у Туреччині. Довелося перепрошувати.

На початку листопада того ж року стало відомо, що громадський проєкт “Книга пам’яті полеглих за Україну” нарахував понад 22 тисячі загиблих. Варто зазначити, що до цієї статистики врахували як бойові, так і інші втрати. “Книга пам’яті…” наразі працює в закритому режимі і більше не публікує загальну кількість втрат на війні з окупантами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *