Пн. Вер 16th, 2024
ЗСУ стріляють з артилерії. Ілюстративне фото: МілітарнийЗСУ стріляють з артилерії. Ілюстративне фото: Мілітарний

Доки РФ тероризує українські міста та села, у захисників закінчуються боєприпаси до артилерії та систем ППО. Ключові пакети допомоги від Заходу все ще в процесі обговорень. До того ж, обіцяний союзниками мільйон снарядів перетворився на 600 тисяч.

Про це пише Bloomderg.

Дипломати кажуть, що європейські союзники не зможуть виконати свою обіцянку поставити 1 мільйон снарядів до 1 березня, оскільки вони встигли відправити тільки близько 600 тисяч через проблеми з виробництвом та страх перед тим, що їхні запаси закінчаться. Чиновники покладають сподівання на зустріч міністрів оборони, яка відбудеться цього тижня в Брюсселі. Очільники відомств можуть спробувати збільшити кількість снарядів за рахунок інших поставок, однак обіцяну суму не назбирають.

Водночас республіканці у Конгресі США заблокували підтримку України на 60 млрд доларів на декілька місяців. Адміністрація Байдена продовжує запевняти Київ та інших союзників, що вона отримає кінцеве схвалення, але з початком президентської кампані сумнівів стає дедалі більше.

А в ЄС намагаються домовитись з прем’єром Орбаном, аби Угорщина не зривала голосування за виділення Україні 50 млрд євро. За словами європейських дипломатів, навіть якщо кошти надійдуть, у разі відсутності підтримки від США, вже до кінця весни українським захисникам буде дуже важко чинити спротив окупантам.

Наразі союзники радять Україні переходити в оборону. За словами естонського міністра оборони Ханно Певкура, бойові дії, ймовірно, трохи вщухнуть протягом наступних кількох місяців, а більш наступальні дії відновляться в травні та червні, коли земля підсохне. В цей ж період ЄС та США змушені вирішити долю допомоги Україні.

Певкур каже, що до потепління Захід має знайти рішення, інакше Україні буде вкрай важко втримати свої позиції. А РФ, скориставшись цим послабленням, може мобілізувати більше військових аби вже точно мати перевагу на полі бою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *