Пн. Чер 24th, 2024
Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль. Фото: Урядовий порталПремʼєр-міністр України Денис Шмигаль. Фото: Урядовий портал

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запропонував нові покарання для ухилянтів. Серед можливих санкцій є те, що до порушників можуть застосувати позбавлення водійських прав та арешт рахунків.

Про це йдеться у законопроєкті про мобілізацію, ініціатором якого вказаний саме Шмигаль.

Виходячи із законопроєкту, ТЦК СП має звернутися до суду після того, як з дати вручення повістки минуло 10 днів у тих випадках, коли військовозобов’язаний не прийшов до військкомату. За неявку до громадянина можуть задіяти наступні міри покарання:

  • заборона виїзду за кордон,
  • арешт рахунків,
  • позбавлення водійських прав.

Також санкції торкнуться не тільки тільки тих, хто ухиляється в Україні, а й тих, хто за кордоном. Рахунки таких ухилянтів також планують блокувати. Адже, як йдеться у законопроєкті, військовозобов’язані мали б звертатися до дипломатичної установи України у тих державах, де перебувають.

Справи щодо неявок мають розглядати швидко. Зокрема, прем’єр-міністр пропонує, щоб суд ухвалював рішення не пізніше 15 днів від початку провадження у справі. Такі рішення суду виконуватимуть негайно. Водночас вони можуть бути оскаржені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *