Пн. Чер 24th, 2024
Дональд Туск і Анджей Дуда. Фото: Andrzej Iwanczuk/REPORTERДональд Туск і Анджей Дуда. Фото: Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Після того, як кандидат в президенти США Дональд Трамп на мітингу в Південній Кароліні заявив, що “заохочуватиме” Росію нападати на країни-члени НАТО, які не “платять за рахунками”, прем’єр Польщі Дональд Туск розкритикував нещодавні заяви президента Анджея Дуди. Про це Туск написав в соцмережі Х. 

Нагадаємо, що Дуда під час пресконференції з президентом Руанди Полем Кагаме, відповідаючи на питання журналістів, заявив, що Трамп може закінчити війну в Україні за 24 години, бо він “людина слова” і завжди виконує свої обіцянки”. Тепер же після останніх скандальних заяв Трампа щодо НАТО очільник уряду Польщі звернувся до президента.

Президент Дуда: “Президент Трамп дотримується слова”. Президент Трамп: “Я заохочуватиму Росію атакувати країни НАТО””, — написав Туск, додавши, що Рада уряду може розглянути такі заяви президента Польщі.

На закиди президент Польщі теж відповів у соцмережі. Голова держави зазначив, що завдяки мудрій політиці останніх 8 років його країна витрачає на оборону 4% ВВП. Саме тому, на думку Дуди, Польща була і буде в безпеці. Він додав, що співпраця Вашингтона і Варшави повинна бути сильною, незалежно від того, хто зараз при владі в країнах. Дуда також зазначив, що буде поважати всіх американських партнерів, тому що “образа половини політичної сцени США не сприяє ні безпеці, ні економічному зростанню Польщі”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *