Ср. Лип 17th, 2024
Петр Павел. Фото: AP Photo / Petr David JosekПетр Павел. Фото: AP Photo / Petr David Josek

Президент Чехії Петр Павел заявив, що Прага знайшла можливість закупити для Києва 800 тисяч боєприпасів у третіх країнах за наявності коштів на реалізацію. Про це він сказав на панельній дискусії за участі керівників 5 держав-членів ЄС в рамках Мюнхенської конференції в суботу, 17 лютого, повідомляє “Європейська правда”.

За словами чеського президента, передача боєприпасів Україні може відбутися найближчими тижнями, якщо будуть кошти на їх закупівлю. Мова йде про 500 тисяч снарядів калібру 155 мм і 300 тисяч снарядів калібру 122 мм. До закупівлі Петр Павел прагне залучити фінансування із США, Німеччини, Швеції та інших країн.

Політик додав, що союзники повинні шукати можливості для допомоги Києву всюди. Він додав, що наразі країни мають бути гнучкими у своїх рішенням і діях, як і українські незламні солдати.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що ЄС зможе надати Україні 500 тисяч боєприпасів до кінця березня. Про це заявляв головний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель. А понад один мільйон снарядів від європейських партнерів прийде в Україну аж до кінця 2024 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *