Чт. Лип 18th, 2024
Мітинг у Будапешті. Фото: TelexМітинг у Будапешті. Фото: Telex

Десятки тисяч угорців протестували в Будапешті в п’ятницю, 16 лютого, на найбільшому за останні роки мітингу проти уряду прем’єр-міністра Віктора Орбана після того, як президентка Каталін Новак помилувала людину, засуджену у справі про сексуальне насильство над дітьми. Ця справа викликала громадський резонанс і призвела до її відставки. Про це пише Reuters.

Консерватор Орбан, який перебуває при владі з 2010 року, намагався розрядити скандал тижневої давності, в результаті якого у відставку пішли два його ключові політичні союзники, президентка і колишня міністерка юстиції Юдіт Варґа. Але знизити градус незадоволеності серед громадськості не вдалося.

Десятки тисяч демонстрантів (за деякими даними зібралося понад 50 тис.), у тому числі багато молодих людей, прийшли на площу Героїв, ще більше заповнили проспекти, що вели до неї. Люди висловлювали своє обурення політикою партії “Фідес”.

«З нас достатньо. Нам потрібні зміни, цей уряд повний брехні та лицемірства», — сказав 64-річний Йожеф Мольнар, додавши, що його 19-річний син також вийшов на протест. Мольнар додав, що востаннє виходив на акцію протесту у 1989 році, коли звалився комунізм.

Зазначимо, що мотиви помилування чоловіка, який допоміг приховати сексуальне насильство у дитячому будинку, залишаються незрозумілими. Кілька днів тому президентка Угорщини тільки попросила вибачення перед угорцями у відеозверненні та пішла у відставку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *