Mon. Jun 24th, 2024
Лідери РФ та Китаю Володимир Путін та Сі Цзінпін. Фото: росЗМІЛідери РФ та Китаю Володимир Путін та Сі Цзінпін. Фото: росЗМІ

Очільника Китаю Сі Цзіньпіна запросили взяти участь у Глобальному саміті миру. У КНР заявили, що хочуть допомогти у посередництві конфлікту між Україною та РФ.

Про це провідомив радник президента України Ігор Жовква, пише Reuters.

Наближається друга річниця повномасштабної війни. Україна намагається просунитись у підготовці до Глобального саміту миру, який пройде у Швейцарії. Як повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак, взяти участь у заході наразі погодились 60 країн.

Наразі українські дипломати працюють над тим, щоб до обговорення Формули миру президента України Володимира Зеленського доєдналось якомога більше країн. Стало відомо, що їм вдалось запросити Китай. Як пише Reuters, КНР прийме запрошення, хоча більше імпонує РФ, бо нібито хоче допомогти досягти воюючим державам миру.

Як Китай поводився з Україною у дипломатичній сфері

За три тижні до того, як Росія 24 лютого 2022 року здійснила повномасштабне вторгнення Україну, Сі Цзіньпін та Володимир Путін в Пекіні заявили про своє «нескінченне» співробітництво. З того часу Китай значно збільшив купівлю російських енергоресурсів.

Своєю чергою РФ, за спостереженнями світових політиків, має значний вплив на Китай. Так, Путін нібито попросив китайського колегу жодним чином не співпрацювати з Україною у дипломатичному полі.

Представники КНР почали ігнорувати міжнародні заходи, на яких могла бути Україна. Таким чином, Китаю не було на Давоському економічному форумі.

Примітно, що на заході українська делегація зробила багато важливий заяв щодо війни та налагодила зв’язки з партнерами. Тож за словами Володимира Зеленського, було б чудово аби лідер Китаю був там і зустрівся б з ним.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *