Wed. Jul 17th, 2024
Верховна Рада України. Фото: ВРВерховна Рада України. Фото: ВР

У парламенті зріє велика криза. Наразі відомо, що скласти мандат хочуть 17 депутатів “Слуги народу”. Подібні тендеції є і в інших партіях.

Про це повідомив очільник фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, передає LB.ua.

Арахамія заявив, що з його фракції 17 депутатів подали заяви про відставку. Це означає, що в разі підтримки цих рішень у парламенті залишиться 401 особа.

Ситуація стане критичною, бо чимало депутатів просто займаються своїми справами у робочий час. Так, зі слів Арахамії, парламенту буде складніше ухвалювати рішення, мовляв з 400 депутатів 226 не набереться.

Нардеп від фракції “Голос” Ярослав Железняк прокоментував цю новину у своєму Telegram-каналі. Політик вважає, що немає сенсу утримувати їх у Раді, якщо вони були обрані за списками. Краще, щоб на їх місця прийшли нові депутати з того ж списку, ніж люди, які не мають мотивації і прогулюватимуть засідання.

Водночас Железняк зауважив, що ситуація з мажоритарними депутатами, які складуть повноваження, не проста. Адже виборці з їхніх округів не матимуть шансу отримати свого представника в парламенті аж до перемоги.

Депутатка від “Європейської солідарності” Ірина Геращенко вважає, що криза назрівала вже давно. На це вплинуло одразу кілька чинників. По-перше монобільшість, яка на переконання Геращенко, склалася з випадкових людей, знудилася сидіти у Раді. Адже більшість “плюшок” влади втратили свій смак після початку повномасштабної війни.

Також депутатка вказує на те, що наразі чимало жінок складають свої повноваження, аби “мати змогу врятувати дітей”, виїхавши за кордон. Третю причину депутатка описала досить розлого. На її думку, ВР вже втратила свій авторитет через зменшення кількості робочого часу, передачу телеканалу “Рада” під телемарафон та відсутність комунікації між депутатами. Геращенко також заявила про “сегрегацію” у парламенті за партійною приналежністю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *