Thu. Jul 18th, 2024
Кандидати у президенти Фінляндії Пекка Гаавісто та Алексадр СтуббКандидати у президенти Фінляндії Пекка Гаавісто та Алексадр Стубб

У неділю, 28 січня, у Фінляндії провели перший тур президентських виборів. У лідери вирвались ексміністр закордонних справ Пекка Гаавісто та колишній прем’єр Александер Стубб.

Про це пише DW.

Явка на виборах у Фінляндії цьогоріч склала 74,9%. З них на підтримку кандидата від правоцентристів Александра Стубба проголосували 27,1% виборців. Стубб і раніше займав високі посади. Так, з 2004 по 2008 роки він був депутатам Європарламенту. Одразу по завершенню терміну очолив Міністерство закордонних справ Фінляндії. Однак карколомна кар’єра на цьому не завершилася. Упродовж 2015-16 рр. був міністром фінансів. А згодом став прем’єр-міністром.

Нині ж у своїй передвиборчій кампанії Стубб пообіцяв зміцнити оборонну здатність Фінляндії та докласти усіх зусиль для запобігання глобальному збройному конфлікту. Також у програмі політика є чимало згадок про збереження демократичних цінностей. Також Стубб пообіцяв покласти край конфліктам на Близькому Сході, посприяти миру у світі, однак про війну в Україні безпосередньо нічого не сказав.

На другому місці опинився колишній очільник МЗС Фінляндії Пекка Гаавісто, отримавши 25,8% голосів. Він неодноразово брав участь у президентських виборах у якості кандидата від Зелених. В інтерв’ю Helsinki Times Гаавісто заявив, що підтримує Україну у її боротьбі за існування, мовляв вона має на це право. Водночас політик переконаний, що для завершення війни є дипломатичні шляхи. Як приклад він навів горезвісну “зернову угоду”. З якої РФ успішно вийшла в односторонньому порядку влітку 2023-го року, і продовжила торгувати з Африкою українським краденим зерном, паралельно обстрілюючи Одеський порт.

І на третє місце вийшов представник фінських націоналістів Юссі Галла-аго з 19% голосів. Однак на цьому шлях кандидата в президенти схоже і завершиться. У другому турі віч на віч боротимуться Стубб та Гаавісто.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *