Wed. Jul 17th, 2024
Європарламент під час засідання. Ілюстративне фото: ЄПЄвропарламент під час засідання. Ілюстративне фото: ЄП

Депутатка Європарламенту від Латвії Тетяна Жданок вела переписку з громадянами РФ. На думку журналістів-розслідувачів, Жданок співпрацює із агентами ФСБ.

Про це йдеться у матеріалі The Insider.

Розслідування опирається на електронну переписку латвійської депутатки Європарламенту. Жданок вела активну переписку з російськими громадянами, імовірно співробітниками ФСБ.

Ймовірним куратором депутатки міг бути Дмитро Гладей, який, згідно розслідування, був співробітником петербурзького відділення ФСБ. Переписка з ним триває впродовж десятиліть. Так, депутатка надсилала Гладею плани заходів у Естонії за 2005 рік. Також змовники регулярно бачились у Росії та Європі.

Жданок найчастіше звітувала про свою діяльність з критики влади країн Балтії за їх позицію щодо РФ. Також у листах були прохання про виділення 6 тисяч доларів на закупівлю георгіївських стрічок до Дня Перемоги у 2010 році.

У розмові з The Insider вона назвала Гладея хорошим знайомим, але заперечила, що знала, що він співробітник ФСБ. У звіті розслідування стверджується, що після 2013 року Жданок відправляла схожі за вмістом повідомлення вже іншому чоловіку — Сергію Красіну, а насправді – агенту ФСБ Сергію Бельтюкову.

У Службі держбезпеки Латвії заявили, що можуть проаналізувати листи Жданок, видані після 2016 року, на предмет можливого порушення закону.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *