Wed. Jul 17th, 2024
Валюта ЄС. Ілюстративне фото: Unsplash.comВалюта ЄС. Ілюстративне фото: Unsplash.com

Незабором у ЄС мають розглянути виділення Україні 50 млрд євро фінансової допомоги. Нардеп від “Слуги народу” Данило Гетманцев заявив, що український уряд навіть не розглядає варіант, за якого кошти не виділять.

Про це він повідомив у інтерв’ю Politico.

Як пише ЗМІ, наразі влада України скеровує гроші платників податків на запуск власної збройної промисловості. До того ж, потрібно платити військовим, держслужбовцям та забезпечувати соціальні виплати внутрішньо переміщеним осібам та пенсіонерам.

Водночас у багатьох питаннях уряд вимушений покладатися на підтримку Заходу. Так, потреби української оборони закривають західні позики та гранти, які спрямовують на закупівлю та обслуговування зброї з-за кордону.

Таким чином Україна потребує фінансової підтримки партнерів і у 2024 році. Як повідомив Гетманцев, який є головою фінансового комітету Верховної Ради, Кихв не розглядає варіант, за якого Європейський Союз не виділить допомогу в розмірі 50 млрд євро. З його слів, потреба у цих коштах повʼязана із невідкладністю витрат на невійськові цілі.

У ЄС своєю чергою докладають усіх зусиль, аби фінансову допомогу виділили. ЗМІ стало відомо, що дипломати Євросоюзу можуть навіть вдатися до обмежень для Угорщини, якщо прем’єр-міністр Віктор Орбан знову накладе вето, як це було наприкінці 2023 року.

Україна також не залишається осторонь власної долі. У понеділок, 29 січня, в Ужгороді відбулася зустріч з очільника МЗС України Дмитра Кулеби й голови ОП Андрія Єрмака з угорським міністром закордонних справ Петером Сіярто. Він прибув до України навіть попри погрози вбивством, які отримав раніше. Метою заходу була домовленість про зустріч президента Володимира Зеленського з Орбаном.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *