Thu. Jul 18th, 2024
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: росЗМІПрем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: росЗМІ

У суботу, 27 січня, Угорщина направила до ЄС угоду щодо розблокування фінансової допомоги Україні. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підтвердив цю інформацію.

Про це він заявив в інтерв’ю Le Point.

На тлі виділення фінансової підтримки в розмірі 50 млрд євро між ЄС та Угорщиною точиться суперечка. Доки європейські дипломати прагнуть якомога швидше передати кошти Україні, угорський уряд висуває свої умови.

Зі слів Орбана, компроміс, на який має піти ЄС, передбачає, що фінансову допомогу мають переглядати кожного року. Лише за такої умови Будапешт не накладатиме вето.

Угорський політик переконаний, що щорічне голосування за пакет допомоги має бути колективним і враховувати думку усіх країн-членів ЄС. Звісна річ, ця вимога наводить європейських дипломатів на відповідні думки, нібито Будапешт збирається щороку влаштовувати з голосування цілу подію аби щось повимагати від союзників в обмін на свій голос.

Однак Орбан називає такі роздуми “прикрістю” і зазначає, деякі країни начебто дарма інтерпритують вимогу Угорщини як інструмент для шантажу у майбутньому. Свою умову прем’єр пояснює тим, що хоче у такий спосіб зберегти єдність у ЄС.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *