Wed. Jul 17th, 2024
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Фото: АрміяInformГоловнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Фото: АрміяInform

У понеділок, 29 січня президент Володимир Зеленський повідомив генералу Валерію Залужному про звільнення з посади головнокомандувача ЗСУ. Під час зустрічі був присутній і очільник Міноборони Рустем Умєров.

Про це повідомляє BBС, посилаючись на власні джерела.

У матеріалі йдеться про те, що президент Зеленський, який мав намір поговорити із Залужним про стан справ на передовій, запросив головнокомандувача на Банкову у другій половині дня. Він без зволікання відправився до глави держави.

Примітно, що цього разу на обговоренні не було очільника Офісу президента Андрія Єрмака у зв’язку з його участю у зустрічі з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто. Водночас, як пише ЗМІ, у кабінеті був глава Міноборони Рустем Умєров.

У спокійному тоні головнокомандувача сповістили про звільнення з посади. Зеленський сказав, що незабаром підпише указ. Ця новина швидко облетіла соцмережі. У ВВС пишуть, що повідомлення першими почали поширювати анонімні Telegram-канали, якими нібито керують працівники Офісу.

І хоча вони вже намагались спростувати свою причетність до медіа, саме ці Telegram-канали були запрошені на закриту зустріч до Офісу.

Водночас інформацію про звільнення Залужного розповсюджували медіа, яким властива критична налаштованість до Зеленського. Примітно, що хоча дописи передавали настрої від драматичного і істеричного до оптимістичного, та все ж ЗМІ здобули інформацію з перших вуст, що може вказувати на причетність ОП до розголосу.

При цьому того дня Міноборони спростувало повідомлення про відставку головнокомандувача. А президент Зеленський у вечірньому зверненні взагалі не подав вигляду, що якесь звільнення відбулось.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *