Thu. Jul 18th, 2024
Жозеп Боррель. Фото: Efrem Lukatsky/APЖозеп Боррель. Фото: Efrem Lukatsky/AP

Керівник зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Жозеп Боррель заявив, що НАТО не може дозволити собі бути Альянсом, залежним від примх президента США.

Слова Борреля цитує SkyNews.

Раніше експрезидент США Дональд Трамп припустив, що Штати можуть не захистити союзників по НАТО, які не витрачають достатньо коштів на власну оборону від потенційного російського вторгнення.

Ба більше, він наголосив, що заохочував би Росію атакувати будь-яку країну НАТО, яка не виконує фінансових зобов’язань у рамках Альянсу.

У Білому домі назвали подібні закиди «жахливими та божевільними». Своєю чергою президент США Джо Байден назвав Дональда Трампа «корисним поплічником» президента РФ.

На прохання відреагувати на коментарі Трампа, Боррель відповів: «НАТО не може бути «Альянсом, який не витрачає достатньо коштів на оборону»: «НАТО не може залежати від настрою президента США».

Нагадаємо, раніше Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель заявив, що диктатор Путін не має наміру відступати в Україні та готовий йти до кінця, адже на кону стоїть його політичне та фізичне виживання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *