Thu. Jul 18th, 2024
Зерно. Фото: UnsplashЗерно. Фото: Unsplash

Заступник міністра сільського господарства і розвитку села Республіки Польща Міхал Колодзєйчак заявив, що польські органи будуть контролювати на кордоні усе українське зерно, яке транспортується через країну до інших держав і портів.

Про це він розповів в інтерв’ю РАР.

Чиновник відзначив, що відсьогодні Польща видає чіткі інструкції, що все українське зерно має бути запечатане, експортоване і є лише транзитним зерном.

Заступник міністра розповів, що це зумовлено тим, що коли це збіжжя проходить транзитом до Німеччини, а там виявляється, що воно низької якості, то воно «на 99% відправляється до Польщі вже як європейське збіжжя». Він сказав, що подібні ситуації трапляються також в портових містах.

«Це збіжжя не повертається в Україну, а до Польщі», – підкреслив Колодзєйчак.

Представник польської влади заявив, що він також накаже розробити інформаційний ресурс, за допомогою якого польські сільськогосподарські виробники зможуть доповідати про проблеми та порушення телефоном та в онлайн-режимі безпосередньо до міністерства.

Нагадаємо, на польсько-українському кордоні 9 лютого почався страйк польських фермерів. Вони заблокували кілька кордонних переходів. За даними незалежної профспілки «Солідарність», яка організувала акцію протесту, блокада триватиме до 10 березня.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *