Пн. Чер 24th, 2024
Страйк на кордоні України та Польщі у листопаді 2023 року. Фото: InPoland

З 9 лютого польські аграрії починають масовий протест. Вони заблокують дороги по всій країні і переходи на кордоні з Україною. Так вони висловлюють своє невдоволення політикою ЄС та імпортом продуктів харчування з України.

Про це інформує RMF FM.

Рівно через тиждень польські фермери почнуть акцію протесту на кордоні з Україною. Вони не пропустять жодної вантажівки на жодному пункті пропуску. Термін блокади не встановили. Однак відомо, що у деяких регіонах Польщі на місяць перекриють важливі автостради.

У повідомленні спілки аграріїв “Солідарність”, йдеться про те, що фермерам урвався терпець після заяв Брюсселя 31 січня. Мовляв дозвіл на ввезення української продукції до Польщі ображає всіх польських виробників.

Окрім того, на думку фермерів, польська влада нібито тільки й робить, що погоджується з усім, що каже Європейська комісія. Тож вони “не мають іншого виходу” і оголошують загальний страйк.

Відомо, що в ЄС запровадили рішення щодо українського імпорту задля стабілізації ринку. Водночас для м’яса птиці, яєць та цукру з України передбачили механізм термінового гальмування. Це означає, що у разі перевищення обсягу імпорту цих товарів, на них введуть мито.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *