Пн. Чер 24th, 2024
Конгрес США. Фото: Atlantic CouncilКонгрес США. Фото: Atlantic Council

Сенат США хоче скерувати до Палати представників законопроєкт про захист кордонів, у якому є пункт про виділення допомоги Україні. Спікер американського парламенту Майк Джонсон попереджає, що розгляд документу після цього зупиниться.

Про це пише The Hill.

Як відомо, 12 січня США призупинили будь-яку допомогу Україні доки, не вирішиться суперечка між двома політичними фракціями у Конгресі. І доки Європа намагається підтримати ЗСУ своїми силами, американський пакет знаходиться під питанням.

Сенат США робить усе аби дійти згоди щодо законопроєкту. Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл неодноразово висловлювався на підтримку України і наголошував на важливості ухвалення пакету допомоги. З його слів, документ передадуть Сенату на розгляд до завершення наступного тижня. Однак навіть якщо Сенат погодить документ, буде зроблено лишень півроботи.

За словами Макконелла, спікер Палати представників Майк Джонсон мусить посприяти входженню проєкту. Інакше республіканців звинуватять у киданні України на призволяще посеред війни. До того ж зрив допомоги підірве довіру союзників до США.

Водночас республіканці Палати представників наполягають на тому, що будь-яка додаткова допомога Україні має бути схвалена лише в тому випадку, якщо спочатку будуть розглянуті питання міграції на кордоні США та Мексики.

Сам Джонсон зробив щодо проєкту серію зауважень. Мовляв, законотворці прописали некоректний поріг незаконних перетинів кордону, який передбачатиме втручання виконавчої гілки влади. Так, замість 5 тисяч нелегальних спроб на день дивовижним чином має стати 0.

Спікер також заявив, що якщо зміст законопроєкту і справді такий, як відомо з чуток, то він стане “мертвим” одразу після потрапляння до рук Палати представників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *