Thu. Jul 18th, 2024
Найманець Рамчандра Хадка. Фото: CNNНайманець Рамчандра Хадка. Фото: CNN

Кремль продовжує залучати на війну проти України іноземних найманців. За останніми даними журналістів, зараз на боці РФ воюють близько 15 тисяч непальців. Про це пише CNN.

Колишній міністр закордонних справ Непалу Бімала Рай Паудял стверджує, що в російсько-українській війні залучено майже 15 тисяч непальців, яким обіцяли винагороду у 2 тис. доларів на місяць. Такі дані опозиційний політик дає з посиланням на свідчення непальців, які повернулися із зони бойових дій

Непальський найманець Рамчандра Хадка, котрий воював проти ЗСУ в Бахмуті, розповів, що пішов до лав російської армії, бо не міг знайти роботу на батьківщині. В розмові з журналістами CNN він наголосив, що всього після двох тижнів навчання його з пістолетом та базовим екіпіруванням відправили на передову до Бахмута, де відбувалися одні з найважчих боїв між російськими та українськими силами.

У Бахмуті немає ні п’яді землі, що не постраждала від бомбардувань. Усі дерева, кущі та зелень… все зникло. Більшість будинків зруйновано. Ситуація там настільки жахлива, що хочеться плакати”, — згадує найманець.

Нагадаємо, раніше уряд Непалу відправив звернення до Кремля з вимогою повернути їхніх громадян, а ще виплатити грошову компенсацію для сімей непальців, які загинули на війні. Тоді міністр закордонних справ Нараян Пракаш Сауд повідомляв, що Росія завербувала понад 200 громадян Непалу і наголошував, що 14 із них загинули.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *