Під час фінального голосування Сенат США схвалив законопроєкт, який надає допомогу Тайваню, Ізраїлю та Україні на суму $95 мільярдів, з яких $60 млрд – саме для України. За законопроєкт проголосували 70 сенаторів, 29 висловилися «проти».
Законопроєкт потрапить до Палати представників США, оскільки під час голосування законодавці набрали необхідні 60 голосів. Він набуде чинності лише після того, як його схвалить президент США, але для цього йому потрібна підтримка обох палат Конгресу.
Згідно з документом, Україна отримає 61 млрд дол., Ізраїль – 14 млрд дол. у боротьбі з ХАМАСом. Партнери в Індо-Тихоокеанській зоні, в тому числі Тайвань, – 4,83 млрд дол. для підтримки та протидії китайській агресії. Законопроєкт про допомогу Україні після голосування в Сенаті має бути відправлений на розгляд у Палату представників.
Законопроєкт викликав критику від Майка Джонсона, спікера нижньої палати, який славиться своєю лояльністю до колишнього президента США Дональда Трампа. Він висловив ті ж думки, що й група республіканців, які намагалися затримати розгляд законопроєкту в Сенаті, стверджуючи, що він не передбачає заходів щодо безпеки кордону і тим самим «ігнорує» найактуальнішу проблему для Сполучених Штатів.
Тиждень тому Сенат США не зміг схвалити складний законопроєкт на $118 мільярдів, який також містив посилення кордону та проведення реформи міграції. Республіканці були проти. Того ж дня демократи внесли новий варіант закону, який вилучав питання кордону, але залишав $95,3 мільярда.