Thu. Jul 18th, 2024
Герт Вілдерс. Фото: ReutersГерт Вілдерс. Фото: Reuters

Депутат парламенту Нідерландів, лідер “Партії Свободи” Герт Вілдерс накинувся з критикою на українських біженців. За словами ультраправого політика, українці тікають не від війни, а в пошуках кращого життя. Своїм обуренням він поділився в соцмережі Х (раніше Твіттер).

Вілдерс заявив, що біженці з України обирають Нідерланди, щоб отримати безплатне житло, медичне обслуговування та роботу. Він також додав, що до Нідерландів зараз масово їдуть українці зі всього Євросоюзу. Крім того, через це він назвав свою країну “сільським дурнем в ЄС”

Своїм дописом він відреагував на статтю в газеті Telegraaf, в якій процитовано повідомлення центрального пункту реєстрації українських біженців про те, що можливості розміщення сягають межі. Місцевий чиновник розповів журналістам газети, що це сталося головним чином із-за припливу українських чоловіків, які виїжджають з інших країн-членів ЄС у пошуках роботи або з’єднання з сім’ями, повідомляє Reuters.

З початку повномасштабної війни з України до Нідерландів виїхало понад 100 000 біженців. Нагадаємо, що відповідно до тимчасового механізму захисту ЄС українські біженці мають право жити та працювати в будь-якій державі-члені Євросоюзу як мінімум до березня 2025 року.

До речі, Вілдерс, який отримав більшість місць на виборах три місяці тому, досі не зміг сформувати новий коаліційний уряд. Одіозного політика в пресі прозвали “нідерландським Дональдом Трампом”. Вілдерс виступає проти військової допомоги Україні, бо стверджує, що Нідерландам теж необхідна зброя, щоб захищати себе. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *