Thu. Jul 18th, 2024
Анджей Дуда. Фото: з відкритих джерелАнджей Дуда. Фото: з відкритих джерел

Президент Польщі Анджей Дуда підписав акт про захист українських біженців, який продовжує законність їхнього перебування на території країни до 30 червня, повідомили 20 лютого у канцелярії. Строк дії попереднього дозволу закінчиться 4 березня.

У Польщі проживає близько 1 мільйона українців, які тікали від російської агресії. Це найвищий показник серед усіх країн. ООН фіксує близько 6 мільйонів біженців, які проживають за кордоном з початку повномасштабної війни.

Відповідно до цього закону, українські біженці також можуть продовжувати користуватися соціальним житлом, а термін дії їхніх документів продовжується. Згідно з документом українські лікарі, медсестри та акушерки можуть продовжувати працювати у Польщі до 30 червня.

Закон ґрунтується на рішенні ЄС продовжити захист українських біженців до 4 березня 2025 року. Очікується, що польський уряд підготує додаткові зміни, щоб продовжити дію цього заходу до червня.

Нагадаємо, днями депутат парламенту Нідерландів Герт Вілдерс розкритикував українських біженців. За його словами, українці йдуть до Нідерландів не через війну, а за безкоштовним житлом та роботою. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *