Чт. Лис 21st, 2024
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: flickr/natoГенеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: flickr/nato

Цього тижня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прибув до Вашингтона, щоб зустрітися із законодавцями та представниками президентської адміністрації. Також глава НАТО поспілкується із союзниками Трампа про перспективи фінансування допомоги Україні.

Про це пише Politico.

Як відомо, у Конгресі США досі ніяк не можуть ухвалити законопроєкт про захист кордонів. Республіканці, дотримуючись передвиборчої стратегії Дональда Трампа, вимагають проголосувати за пункти, які стосуються міграційного законодавства. Таким чином робота простоює і доки у Конгресі не дійдуть згоди, ніякої допомоги Україні не виділятимуть.

На тлі цих подій у понеділок, 29 січня, Єнс Столтенберг вирушив у важливу місію до США. Там він планує провести зустрічі з представниками адміністрації Байдена, законотворцями та партнерами Трампа. Мета його візиту — залучити 60 млрд доларів на підтримку України.

У перший день поїздки генсек зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном у Пентагоні. У вівторок, 30 січня Столтенберг матиме одразу кілька зустрічей з представниками обох політичних сил у Конгресі: зі спікером Палати представників Майком Джонсоном, лідером республіканців Хакімом Джеффрісом та лідером республіканців в Сенаті Мітчем Макконнеллом.

Також Столтенберг має виступити у середу з промовою в консервативному аналітичному центрі Heritage Foundation, тісно пов’язаному з Дональдом Трампом. Як пише Politico, очільник НАТО, схоже, зустрінеться зі скептично налаштованою аудиторією, яка вважає, що провідну роль у підтримці України має на себе взяти Європа, а у США є важливіші приорітети у Індо-Тихоокеанському регіоні.

До того ж, цього тижня на Столтенберга чекають на ракетному заводі Lockheed Martin в Алабамі. Там він має наголосити на тезі президента Байдена та інших лідерів, що доля американських робочих місць безпосередньо пов’язана з підтримкою, яку США надають Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *