Пн. Чер 24th, 2024
Прапор Нідерландів. Ілюстративне фото: Unsplash.comПрапор Нідерландів. Ілюстративне фото: Unsplash.com

Уряд Нідерландів передасть Україні новий пакет допомоги. Партнери забезпечать обновками як артилерійські підрозділи ЗСУ, так і збільшать фінансування українського кіберзахисту.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби нідерландської влади.

Україна отримає від Амстердама 122 мільйони євро на підтримку своєї оборони та кіберзахисту. З цієї суми 87 млн євро підуть на придбання артилерійської амуніції для України. Ще 25 млн євро Нідерланди внесуть до Міжнародного фонду для України (IFU), який фінансує закупівлю зброї.

Також Україні нададуть додаткові 10 млн євро для підвищення рівня кібербезпеки. Ці кошти будуть використані для оновлення технологій та захисту від кібератак.

Зазначається, що контактна група з питань оборони України (UDCG), яка складається з 50 країн-партнерів, ухвалила рішення про виділення цих коштів після консультацій. Це дозволяє Кижву придбати ресурси та обладнання для оборони проти Росії.

Як відомо, у 2023 році Амстердам також надав Україні чимало підтримки. Так, у період з жовтня по грудень нідерландські друзі 550 млн євро на військову допомогу. А загальний обсяг пожертвуваних коштів сягає 2,6 млрд євро.

Впродовж минулого року Україна отримала від Нідерландів військову техніку, засоби ППО, озброєння, боєприпаси та дрони. До того ж, партнери надали пристрої для розмінування, полеві госпітали, намети та різне обладнання та медичні засоби. Крім цього, Україна отримала запасні частини для техніки та транспорту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *