Пн. Чер 24th, 2024
ЗСУ застостовують артилерію. Фото: ГенштабЗСУ застостовують артилерію. Фото: Генштаб

Французький генерал Жан-Мішель Гійотон очолив коаліцію “Артилерія для України”, яку 18 січня започаткував міністр збройних сил Себастьян Лекорню. Під час пресбрифінгу в Міноборони Гійотон розповів, як саме об’єднання міжнародних партнерів змінить ситуацію на фронті.

Гійотон каже, що після початку широкомасштабного вторгнення друзі України відреагували оперативно, однак нескоординовано. Зі слів генерала, артилерійська коаліція є способом подальшої структуризації допомоги, яку Україні передають партнери.

Наразі коаліція артилерії має два напрямки роботи: один= у короткостроковій перспективі, інший — у довгостроковій.

Перший передбачає закриття нагальних потреб українців у боєприпасах. Це необхідно, аби урівноважити баланс сил, який, за словами Гійотона, складає майже 1:6 на користь росіян. Це означає, що на шість російських снарядів українці на позиціях можуть відповісти лише одним. Також серед нагальних потреб українських захисників — ремонт зламаного обладнання.

У довгостроковій перспективі коаліція може допомогти Україні створити артилерію майбутнього та наблизити її до стандартів НАТО. Аби втілити це у реальність необхідно провести навчання користувачів обладнання та техніків, які його обслуговують.

Нині ж Франція передала Україні чотири РСЗВ LRU, які рівні за характеристиками до американських установок М270 та HIMARS.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *