Пн. Чер 24th, 2024
Війська НАТО. Ілюстративне фото: Ukrainian World CongressВійська НАТО. Ілюстративне фото: Ukrainian World Congress

Медіа Foreign Policy видало матеріал, в якому йдеться про те, що Україну на шляху до НАТО підтримує Східна Європа, однак Німеччина та США стоять на заваді. У Держдепі США спростовують цю інформацію.

Про це повідомив на брифінгу прессекретар Держдепу Метью Міллер.

Як писало видання, анонімні джерела в Альянсі повідомили, що зусилля, які докладаються Україною та її прихильниками серед країн-членів НАТО, нівелюють США та Німеччина. Нібито саме через їх підкилимні змови, Києву не вдасться отримати запрошення у блок під час наступного саміту. Польща та балтійські країни переконані, що запросивши Україну, вдасться зміцнити позицію об’єднання та втихомирити апетити РФ щодо Східної Європи.

На брифінгу Держдепу прессекретарю Метью Міллеру задали запитання щодо позиції верхівки США стосовно України в НАТО. На що він відповів: “Ці повідомлення не відповідають дійсності”. Також Міллер наголосив на тому, що і президент Байден і держсекретар Блінкен вже не раз говорили про те, що хочуть розширення блоку і підтримують Київ на цьому шляху.

До того ж, в обох країнах готують, як збройну, так і економічну допомогу. Уряд держав переконаний, що серед нагальних питань для України боротьба за існування, для продовження якої необхідно більше зброї та боєприпасів. При цьому очільники США та ФРН кажуть, що воліли б побачити державу у лавах Альянсу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *