Пн. Чер 24th, 2024
Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас. Фото: скриншот з відео ЄврокомісіїПрем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас. Фото: скриншот з відео Єврокомісії

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас оцінила досягнення Європейського Союзу в оборонній сфері. З її слів, ситуація з постачанням снарядів Україні показала, що Брюссель переоцінив власні можливості.

Про це вона заявила перед засіданням Ради ЄС. 

Україна мали отримати від ЄС військової допомоги один мільярд євро. Цю підтримку Рада ЄС схвалила у травні 2023 року. За ці кошти планувалося, що європейські держави вироблять і доставлять Збройним Силам мільйон артилерійських снарядів за кілька місяців.

Це означає, що Брюссель зобов’язався до березня 2024 року поставити Києву обіцяний мільйон снарядів. Проте ще всерені минулого року стало очевидно, що Брюссель не встигне вкластись в часові рамки.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас каже, що таким оборонним здібностям можна поставити різні оцінки. Так, з позитивного Європа нарешті збільшила обсяги виробництва снарядів втричі. Однак цього не вистачить не те, що для власних оборонних потреб, а й для України, яка змушена боротись з РФ за власне існування.

Політикиня також відзначила, що амбітної мети в мільйон снарядів не змогли досягти не те, що до лютого, а й до березня не надолужать. Про це раніше писали і іноземні ЗМІ. Так, стало відомо, що замість обіцяного мільйону Україні наразі зможуть поставити тільки 600 тисяч боєприпасів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *