Гельсінську комісію Сполучених Штатів внесли до переліку небажаних організацій у Росії за поданням генеральної прокуратури. Відтепер її робота не зможе здійснюватися в РФ.
Про це інформує російська служба видання «Радіо Свобода».
У рішенні прокуратури йдеться про те, що робота комісії спричиняє дестабілізацію ситуації в Росії у суспільно-політичній галузі. Там зауважують, що учасники організації широко поширюють матеріали, які дискредитують як зовнішню, так і внутрішню політику владних органів країни, роботу правоохоронних структур та судової системи.
Зазначимо, що Гельсінська комісія Штатів – це організація, яку створив уряд Америки для того, аби проводити міжнародне співробітництво у сфері прав людини, військової безпеки та економічної взаємодії. Її заснували у 1976 році. Основне завдання комісії полягає у тому, аби відслідковувати впровадження Гельсінських угод, ухвалених у 1975-му, у яких йдеться про співпрацю й дотримання територіальної цілісності та суверенітету держав.
Однак після рішення генеральної прокуратури РФ діяльність комісії заборонена в Росії, а громадянам загрожуватиме кримінальне переслідування за співпрацю з організацією.
У Росії у 2015 році набув чинності документ про небажані організації. За його положеннями, якщо структура потрапляє до такого реєстру, то її робота у країні забороняється. За участь у діяльності такої комісії може загрожувати штраф, а за повторного випадку – до чотирьох років ув’язнення.