Пн. Чер 24th, 2024
Сі Цзіньпін і Володимир Путін. Фото: AFP / Getty ImagesСі Цзіньпін і Володимир Путін. Фото: AFP / Getty Images

Голова КНР Сі Цзіньпін і президент РФ Володимир Путін провели телефонну розмову, під час якої обговорили ряд стратегічних питань, серед яких захист суверенітету держав від іноземного втручання. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на державну телекомпанію “Центральне телебачення Китаю”.

Сі Цзіньпін впевнений, що двом країнам необхідно тісно співпрацювати, щоб захищати безпеку держав та протистояти іноземному втручанню. Пекін наполягає на стратегічній співпраці й зміцненні багатосторонніх зв’язків з Москвою

Путін і Сі Цзіньпін розвивали свої відносини протягом майже двох років з того часу, як Росія розпочала вторгнення в Україну. За кілька тижнів до початку повномасштабної війни китайський лідер підписав з Путіним низку довгострокових угод про постачання енергоносіїв.

В Bloomberg пишуть, що Китай прагне безпеки вздовж свого кордону з Росією, одночасно Пекін використовую свого сусіда як новий ринок для своїх товарів, таких як автомобілі, телевізорі й смартфони. Друга за величиною економіка світу також хоче скористатися зниженням цін на російську нафту та газ. 

Тим часом імпорт Китаю з Росії минулого року виріс як ніколи в доларовому еквіваленті. Цей стрибок стався через те, що багато західних компаній не хочуть вести справи з країною-терористкою. Соціально-відповідальний бізнес уникає відносин з Росією, а уряди країн продовжують обкладати Москву санкціями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *