Пн. Чер 24th, 2024
Прем‘єр-міністри України та Словаччини Д. Шмигаль та Р. ФіцоПрем‘єр-міністри України та Словаччини Д. Шмигаль та Р. Фіцо

У середу, 24 січня в Ужгороді зустрілись прем‘єр-міністри України та Словаччини. За словами Дениса Шмигаля, вдалось досягти порозуміння і Словаччина не буде блокувати допомогу Україні від ЄС.

Про це політик повідомив у Фейсбуці. 

Як відомо, днями прем’єр-міністр Словаччини Робер Фіцо публічно процитував російську методичку і попередив, що збирається відмовитися від підтримки України просто під час зустрічі із українським колегою. Тоді Фіцо заявив, що Словаччина не зрадіє Україні в НАТО, бо це нібито призведе до Третьої світової.

Президент України Володимир Зеленський назвав цю і інші подібні заяви світових політиків образливими та зрадницькими. І вже у середу, 23 січня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що з Фіцо вдалось досягти консенсусу.

Зі слів Шмигаля, результатом зустрічі стала ціла вервечка домовленостей. Так, Словаччина в обличчі Фіцо пообіцяла не заважати втіленню програми Ukraine Facility, яка передбачає виділення з бюджету ЄС 50 млрд євро на допомогу Україні.

До того ж, Словаччина не перешкоджатиме торгівлі словацького бізнесу з Україною та налагодить поставки для оборони кордонів.

Також примітно, що за результатами зустрічі Фіцо заявив, що підтримає Україну на шляху до ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *